Przygoda kluczem do serca…

12 września 2019 w ramach IX Tygodnia Wychowania nasza Fundacja zorganizowała spotkanie z p. Robertem Kościuszko. Był to czas refleksji nad więziami rodzinnymi, poszukiwaniem swojego miejsca w świecie i rodzinie.

W południe odbyło się spotkanie dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŹRÓDŁA. Dzieci miały okazję usłyszeć i zobaczyć w jaki sposób znaleźć swoją drogę. Po raz kolejny potwierdziła się zasada: pasja jest początkiem przygody i odnalezienia drogi dla siebie. Pan Robert  – szczęśliwy mąż i tata 4 dzieci pokazał jak stawał się pisarzem, oraz jaką rolę w tym procesie odegrały więzi rodzinne. Porwał nas do świata wartości i przygody, które przekazuje w swoich powieściach dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania przybyło mu wielu nowych czytelników.

Po południu z naszym gościem spotkali się rodzice. W żywej opowieści o swoim budowaniu relacji rodzinnych pisarz pokazał jak porwać dzieci do wiary i kontynuowania wartości. Dziś rodzice chcą głównie przekazać swoim dzieciom informacje, a dzieci szukają przygody. Tę przepaść da się pokonać. Kiedy rozum (rodzic) pochyli się nad sercem (dziecko) buduje się wieź, która chroni przed szaleństwem dzisiejszego świata. Czasem wystarczy wspólne wyjście na zakupy czy rodzinny wieczór z planszówką żeby dotrzeć do serca młodego człowieka…

Wieczorem p. Robert poruszył serca swoim świadectwem taty i pisarza podczas spotkania w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny. Pisarz odbył interesująca rozmowę z uczestnikami spotkania. Jeden z nich zapytał jak zatrzymać się w tym pędzącym świecie, co zrobić żeby mimo pracy, natłoku obowiązków i szybkiego tempa życia znaleźć czas na najważniejsze, dla swoich dzieci, swojej rodziny. Odpowiedź była prosta i dająca nadzieję, nie trzeba tu wielkich rzeczy i radykalnych zmian a jedynie znalezienie i zaplanowanie 15-20 min codziennie poświęconych tylko i wyłącznie na bycie z najbliższymi. Na przykład wspólne czytanie Biblii, dobrej książki, krótki spacer czy przejażdżka rowerem…

Spotkania odbyły się w ramach IX Tygodnia Wychowania, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Skierniewice, (dofinansowanie zadania publicznego Promocja i ochrona zdrowia). Wydarzenie objęły swoim patronatem media: Gość Łowicki i Radio Victoria.

R.A.

Napisano w Aktualności

Nasze aktualne projekty

Do prawidłowego funkcjonowania serwisu nasza strona jak większość innych witryn wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z nich aby ułatwić Państwu korzystanie z serwisu.