Przed nami projekty

W najbliższym czasie Fundacja ŹRÓDŁA będzie realizować następujące projekty. Zainteresowanych zachęcamy do śledzenia informacji na naszej stronie:

1. „Wspieranie rozwoju psychofizycznego dziecka poprzez aktywność muzyczno-ruchową” – jest to projekt dofinansowany ze środków Województwa Łódzkiego. Zadanie będzie polegało na zorganizowaniu bezpłatnych zajęć muzyczno-ruchowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – „Śpiewający dekalog – czyli jak żyć aby zdrowym być”. Zajęcia będą odbywać się przez 10 tygodni po jednej godzinie lekcyjnej tygodniowo, w okresie od września do grudnia br. Będą to spotkania o charakterze profilaktyczno-terapeutycznym obejmujące swym zakresem zabawy z piosenką, rytmem, ruch przy muzyce, improwizację, relaks, formy integrujące muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Projekt posiada też walory integracyjne – wspólne śpiewanie, granie na instrumentach, taniec.
W ramach realizacji zadania zostaną również przeprowadzone warsztaty dla rodziców i nauczycieli „Moje dziecko w krainie dźwięków”, podczas których można będzie dowiedzieć się jak muzyka i dźwięk wpływają na nasze życie, jak wychowywać dziecko do słuchania muzyki, jak odreagowywać napięcia psychofizyczne i skutecznie odpoczywać przy muzyce (terapia dźwiękiem). Zajęcia i warsztaty organizowane przez Fundację na Rzecz Wspierania Rodziny „ŹRÓDŁA” poprowadzi Pani Monika Rosińska – muzyk, instruktor zajęć Gordonowskich, oligofrenopedagog.
herb_podpis_centralnie
2. „GIMNASTYKA NIE TYLKO DLA SMYKA – ogólnorozwojowe ćwiczenia ruchowe dla rodzin” – projekt dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, polegający na organizacji zajęć sportowych dla dzieci, rodziców i dziadków. Celem zajęć jest nie tylko pobudzenie do regularnej aktywności ruchowej co ogólnie poprawia kondycję fizyczną i zdrowie człowieka ale także budowanie więzi w rodzinie, kształtowanie ducha solidarności międzypokoleniowej oraz budzenie świadomości prozdrowotnych nawyków w społeczeństwie.
Spotkania, prowadzone przez trenera zajęć ruchowych, polegać będą na wspólnych ćwiczeniach gimnastycznych i nauce ćwiczeń, które dziecko wraz z rodzicami lub dziadkami może później samodzielnie wykonywać w domu. Dodatkowo planowane są cztery zajęcia plenerowe dla całych rodzin, podczas których, pod okiem trenera i fizjoterapeuty, uczestnicy będą mogli aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, wymienić się doświadczeniami, porozmawiać i wziąć udział w warsztatach na temat wad postawy, równowagi i wpływu aktywności ruchowej na zdrowie i codzienne funkcjonowanie dziecka. Dla wszystkich uczestników projektu przewidziane są pamiątkowe dyplomy i medale.
MSiT_LOGO
Szczegółowe wiadomości o obu projektach wraz z informacją na temat możliwości wzięcia udziału w zajęciach, już na początku września, będzie można znaleźć na stronie internetowej fundacji oraz plakatach rozmieszczonych w przedszkolach i szkołach naszego miasta.

 

Napisano w Aktualności

Nasze aktualne projekty

Do prawidłowego funkcjonowania serwisu nasza strona jak większość innych witryn wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z nich aby ułatwić Państwu korzystanie z serwisu.