Walcz o czystość swoich dzieci! Jak przekazać dzieciom prawdę o miłości?

DSC00558s

Co mogą zrobić rodzice aby wychować dzieci na szczęśliwych i mądrych dorosłych? Tego mogli się dowiedzieć goście przybyli na dzisiejszy wykład przygotowany przez Państwa Magdalenę i Piotra Ogrodowczyków.

„Opowiedz mi historię mojego powstania …” to temat, który podjęto bardzo szeroko. Nie sposób przekazać jego bogactwo. Warto jednak przytoczyć kilka wskazówek, które otrzymali obecni rodzice.

Co możemy zrobić jako rodzice?

– budować więzi z dziećmi, aby nam ufały i chciały się do nas zwracać z każdą sprawą, również intymną;

– pokazywać różne ścieżki do wyboru i konsekwencje tych wyborów;

– mówić jednym głosem;

– akceptować dziecko, ale nie akceptować jego złych zachowań;

– rozmawiać i aktywnie słuchać dzieci;

– kształtować wartości dziecka.

DSC00556s

„Kiedy dotykamy tematów intymnych powinniśmy używać prostego języka – podajemy nazwy anatomiczne. Dobrze jeśli dziecko może poznać historię poznania, miłości swoich rodziców i wiedzieć, że jest darem i owocem tej miłości. Rodzic ma prawo i obowiązek przygotować dziecko na temat seksualności, przez postawę i rozmowę pomoże mu osiągnąć pełnię dojrzałości osobowej” – przekonywali prelegenci.

Wykład zgromadził sporo słuchaczy, podejście do tematu pobudziło apetyt na kolejne spotkania. Dziękujemy wszystkim przybyłym. Szczególne ukłony wdzięczności dla Państwa Magdaleny i Piotra, którzy wsparli nas wiedzą i ogromnym doświadczeniem.

Patronat nad wykładem objęły:

GOŚĆ NIEDZIELNY, RADIO VICTORIA, RADIO NIEPOKALANÓW

Relacja GN: http://lowicz.gosc.pl/doc/2449365.Tato-a-skad-ja-sie-wzialem

Napisano w Aktualności

Nasze aktualne projekty

Do prawidłowego funkcjonowania serwisu nasza strona jak większość innych witryn wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z nich aby ułatwić Państwu korzystanie z serwisu.