TRWAJĄ WARSZTATY ” Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” w ramach programu GRANT NA LEPSZY START

grantW ramach programu wsparcia młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa łódzkiego nasza fundacja otrzymała grant, dzięki któremu zorganizowaliśmy II edycję warsztatów ” Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.

Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Zajęcia mają charakter warsztatów psychologicznych, składają się z krótkich omówień i wprowadzeń tematycznych, a przede wszystkim z adekwatnych ćwiczeń, dramy, debaty. Cennym elementem uczącym jest wymiana doświadczeń między uczestnikami oraz praktyczne wypróbowywanie nowych umiejętności w postaci zadań domowych. Spotkania odbywają się w małych grupach (nie większych niż 15 osób).

logo_sdriw

Nasze zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zamiast jednej planowanej grupy powstały dwie. W zajęciach bierze udział 30 osób.

Wiecej o warsztatach: http://fundacjazrodla.pl/nasze-projekty/szkola-dla-rodzicow-i-wychowawcow/

 

Napisano w Aktualności

Nasze aktualne projekty

Do prawidłowego funkcjonowania serwisu nasza strona jak większość innych witryn wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z nich aby ułatwić Państwu korzystanie z serwisu.