„To dla mnie ważne” GŁOSUJMY NA FUNDACJĘ ŹRÓDŁA !

medium_img_25h2f

BUDUJEMY WIĘZI W RODZINIE to tytuł projektu, który bierze udział w głosowaniu internautów.

Jeśli bliska Ci idea troski o rozwój więzi rodzinnych, jesteś sympatykiem naszej fundacji zagłosuj (i namów do tego przyjaciół i znajomych) na stronie:

http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,285,budujemy-wiezi-w-rodzinie.html

Głosowanie jeszcze przez 23 dni. Akcja może porwać rodziny ze Skierniewic i nie tylko!

Już  dziś dziękujemy za głosy!

Informacje o inicjatywie:

Fundacja na Rzecz Wspierania Rodziny „ŹRÓDŁA” powstała z inicjatywy małżeństw, które chcą tworzyć przyjazne środowisko dla rozwoju dzieci i wzrastania całych rodzin. Jesteśmy organizacją non-profit a naszym podstawowym zadaniem jest wspieranie rodziców w wychowaniu i edukacji dzieci. Fundacja zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, wspaniałych wolontariuszy, gotowych do pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi, a także na stałe współpracuje z autorytetami w dziedzinie wychowania, edukacji i rozwoju. Od dłuższego czasu obserwujemy potrzebę inicjowania i prowadzenia różnego rodzaju działań, mających na celu wspieranie rodziny w wypełnianiu jej funkcji wychowawczej. W ramach programu grantowego Fundacji Aviva „To dla mnie ważne” chcielibyśmy zatem:

1) po raz kolejny w naszym mieście zorganizować warsztaty edukacyjne Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Jest to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi oraz nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, budowania relacji, refleksja nad własną postawą wychowawczą i wymiana doświadczeń. W okresie od września 2015 do czerwca 2016 planujemy zorganizować trzy edycje warsztatów. Jest to każdorazowo 40 godzin zajęć, podzielonych na 6-8 spotkań, dla grup liczących około 18-20 osób. W ramach projektu chcielibyśmy zorganizować również zajęcia edukacyjno – opiekuńcze dla dzieci w wieku 0-13 lat, których rodzice będą w tym czasie uczestniczyć w Szkole dla Rodziców i Wychowawców. Takie potrzeby były już zgłaszane podczas organizowanych w zeszłym roku warsztatów. Wielu rodziców, którzy chcieli wziąć udział w zajęciach, z powodu niemożliwości zostawienia swoich dzieci bez opieki, nie mogło w nich uczestniczyć. Zajęcia dla dzieci prowadziłaby wykwalifikowana kadra pedagogiczna i miałyby one charakter warsztatów rozwijających pasje i zainteresowania dzieci – plastyczne, muzyczne, teatralne.

2) zorganizować dwie duże imprezy integracyjne dla rodzin z dziećmi – wakacyjny Piknik Rodzinny „Od giermka do rycerza” (z pokazem walk rycerskich, turniejem w strzelaniu z łuku i licznymi konkursami i zabawami dla najmłodszych) oraz Dzień Rodziny „Zaśpiewaj mi mamo, zatańcz ze mną tato” z rodzinnym pokazem talentów, koncertem i innymi atrakcjami dla rodzin z małymi dziećmi. W czasie imprez miałaby miejsce promocja programu warsztatów dla rodziców (rozmowy, rozdawanie ulotek informacyjnych).

Projekt zrealizowany zostanie w okresie od 01.07.2015 r. do 31.06.2016 r.

Koszt zorganizowania warsztatów dla trzech grup rodziców i równoległych zajęć dla dzieci, wraz z promocją programu wśród mieszkańców Skierniewic, to około 18 000 zł (wynagrodzenie dla edukatorów programu, wynagrodzenie dla osób prowadzących zajęcia dla dzieci oraz materiałów potrzebnych do zajęć, plakaty i ulotki promocyjne, materiały biurowe i zakup suszu konferencyjnego).

Koszt zorganizowania imprez integracyjnych to około 14 000 zł (zatrudnienie grupy rycerskiej, animatorów zabaw dla dzieci, wynajęcie plenerowych atrakcji dla najmłodszych – dmuchany plac zabaw, tor przeszkód, kula wodna a także zakup nagród za udział w konkursach, koszulek okolicznościowych, poczęstunku i drobnych upominków dla dzieci).

Nasze inicjatywy są niezwykle ważne społecznie a ich skuteczność oraz trwałość zakładanych rezultatów zostały poparte świadectwem uczestników poprzednich edycji programu (http://fundacjazrodla.pl/aktualnosci/refleksje-po-warsztatach-szkola-dla-rodzicow-i-wychowawcow-c-d/).

Nasze działania pozwalają bowiem na budowanie trwałych, prawidłowych relacji między dzieckiem a sprawującym nad nim opiekę dorosłym. Dlatego dziękujemy za każdy głos oddany na nasz projekt.

Napisano w Aktualności

Nasze aktualne projekty

Do prawidłowego funkcjonowania serwisu nasza strona jak większość innych witryn wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z nich aby ułatwić Państwu korzystanie z serwisu.