Szkoła dla Rodziców i Wychowawców – opinie

W sobotę 6 lutego br. odbyły się ostatnie zajęcia warsztatów Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Nauka dialogu i rozwijanie więzi z dzieckiem to główne zadanie tego szkolenia. Piętnastu uczestników przeżyło przygodę, która pozwoliła im podjąć głębszą refleksję na temat wychowania własnych dzieci. W zadaniu tym wspierali ich prowadzący: Monika Bezdziczek i Marek Caban.

Poniżej zamieszczamy ich opinie na temat szkolenia, szczególnie dla tych co się wahają czy warto … Kolejna edycja rusza już w marcu. Zapraszamy!

 

Jestem ogromnie wdzięczna Prowadzącym za to, że otrzymaliśmy konkretne wskazówki dotyczące wychowania naszych dzieci. Szkoła dla Rodziców i Wychowawców otworzyła nam oczy i pokazała, w jaki sposób wychowywać dzieci, aby miały poczucie własnej wartości i kochały swoją rodzinę. Uświadomiłam sobie ile popełniałam do tej pory błędów wychowawczych i co mogę zrobić, żeby ich uniknąć. Te warsztaty ratują i budują relacje, więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi. Jestem teraz bardziej świadomym rodzicem.

Monika

 

 

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to ogromna pomoc w wychowaniu dziecka. Otrzymałam tu wiele informacji, które pomogły mi w rozwiązaniu codziennych problemów. Zajęcia to nie tylko wykłady, ale także scenki i ćwiczenia praktyczne pokazujące nam, jak zachować się w konkretnej sytuacji. Konkretne odpowiedzi na konkretne pytania: Jak nauczyć dzieci samodzielności, odpowiedzialności, poczucia własnej wartości.

Ania

 

 

Naprawdę warto wziąć udział w Szkole dla Rodziców i Wychowawców. Daje ona dużą świadomość własnych działań i reakcji, które wpływają na całe otoczenie. To nie tylko szkoła jak być rodzicem, ale także nauka ogólnie kontaktów i sposobów porozumiewania się z innymi ludźmi, w różnych relacjach. Dostałam tu wiele rozwiązań jak postępować z dziećmi tak, by robiły to czego od nich oczekuję, nie stosując wobec nich presji i agresji.

Julia

 

 

„Aż czterdzieści godzin zajęć?” – to była moja pierwsza reakcja. Teraz, kiedy zajęcia się zakończyły myślę sobie, że to było tylko czterdzieści godzin zajęć. Z każdym kolejnym spotkaniem uświadamiałam sobie ile popełniałam błędów wychowawczych. Teraz wiem jak ich unikać, jakich używać metod, aby moje dzieci były szczęśliwe, odpowiedzialne, samodzielne i odważne w życiu.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców dla mnie osobiście to prawdziwa „grupa wsparcia”. Okazuje się, że moje problemy są identyczne jak problemy w innych domach. Z całego serca polecam.

Marta

 

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców zmieniła zupełnie moją perspektywę patrzenia na dzieci. Zaczęłam coraz bardziej dostrzegać ich zalety i cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu. Zauważyłam również, że moje dzieci są bardziej radosne i chętniej ze mną rozmawiają, i dzielą się swoimi przeżyciami.

Danuta

 

 

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców:

  • pozwoliła spojrzeć na mankamenty, niedoskonałości własnego wychowania;
  • pozwala dostrzec potencjał rozwojowy dziecka;
  • daje wskazówki do pracy nad wychowaniem dzieci m.in. do samodzielności
    i odpowiedzialności.

Dominik

 

 

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców otworzyła mi oczy. Dzięki zajęciom poznałem sposoby na radzenie sobie z problemami, które wydały się niemożliwe do rozwiązania. Dzięki szkole łatwiej mi znaleźć drogi dotarcia do dzieci i łatwiej je motywować do partnerskiej współpracy.

Sławek

 

 

Ja szedłem na zajęcia niechętnie. Gdyby nie żona, które mnie bardzo na nie namawiała, to najchętniej, bym je odpuścił. Jednakże już po pierwszych zajęciach zauważyłem, że uczestniczę
w nich z dużą chęcią, a co najważniejsze dają one konkretne efekty. Dzięki nim potrafię teraz inaczej spojrzeć na swoje dzieci. Ta szkoła podała mi kilka wskazówek na każdy z omawianych tematów, dzięki którym mogę w prostszy i skuteczniejszy sposób nawiązać relacje z dziećmi. Pomóc im w lepszym rozumieniu siebie, zbudować poczucie własnej wartości, uczyć samodzielności i jeszcze wiele więcej. A co najciekawsze to da się je zastosować w każdej rodzinie. Naprawdę bardzo się cieszę, że uczestniczyłem w tych spotkaniach.

Bartek

 

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców dała mi bardzo wiele, o wiele więcej niż się spodziewałem. Na początku, zanim rozpoczęły się zajęcia, podchodziłem do nich sceptycznie,
a nawet powiem, że z niechęcią. Tyle godzin, w soboty, kto to wymyślił? Ale tak naprawdę już po pierwszych zajęciach moje zdanie zaczęło się zmieniać. Teraz kiedy skończyłem już Szkoła dla Rodziców i Wychowawców mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że to rewelacyjnie spędzony czas. Zajęcia dały mi bardzo dużo, nie tylko okazały mi jak znaleźć wyjście z wielu sytuacji związanych z moim dzieckiem, ale także pozwoliły mi spojrzeć z innej perspektywy na mnie, jako rodzica i męża. Spotkania dały mi wiele pozytywnych i cennych sugestii do tego, jak być lepszym ojcem, mężem, człowiekiem. Polecam wszystkim. Naprawdę nie będziecie żałować.

Tomek

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców była dla mnie możliwością utrwalenia już posiadanej wiedzy na temat wychowywania dzieci, ale przede wszystkim była dla mnie nowym spojrzeniem na radzenie sobie z trudnościami wychowawczymi, które mnie nie omijają. Dzięki spotkaniom przećwiczyłam sprawdzone i skuteczne metody wychowawcze, które każdy rodzic powinien poznać, aby efektywnie, z radością i miłością wychować swoje dzieci na wspaniałych, wrażliwych i mądrych życiowo ludzi.

Ewa

Napisano w Aktualności

Nasze aktualne projekty

Do prawidłowego funkcjonowania serwisu nasza strona jak większość innych witryn wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z nich aby ułatwić Państwu korzystanie z serwisu.