Przyłącz się z nami do SZLACHETNEJ PACZKI

Niepubliczna Szkoła Podstawowa “Źródła” w Skierniewicach

włączyła się w ogólnopolską akcję pomocy rodzinom w potrzebie i przystąpiła do programu

 “SZLACHETNA PACZKA”.

W grudniu w naszej szkole praktykujemy cnotę hojności. Pomoc słabszym, bardziej potrzebującym, którzy znaleźli się z różnych powodów w trudnej sytuacji materialnej jest zatem wspaniałą okazją do pokazania naszym dzieciom, że dostrzegamy takie osoby i chcemy im pomagać. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę piękną akcję poprzez przynoszenia w terminie do piątku 12 grudnia 2014 r. artykułów potrzebnych rodzinie, której nasza społeczność szkolna będzie pomagać. 

 Informacja na temat rodziny, której pomagają “Źródła”:

Pani Zofia (46 l.) wychowuje wraz z mężem Stanisławem ( 57 l.) trójkę dzieci: Jacka (22 l.), Natalkę (10 l.) i Pawełka (l. 5). Sytuacja rodziny pogorszyła się wiosną tego roku, kiedy Pani Zofia złamała nogę. Do tej pory uraz nie pozwala jej wychodzić z domu. Jej mąż także nie może pracować, gdyż od chwili wypadku sprzed kilku lat jest niesprawny fizycznie (otrzymuje rentę chorobową w wysokości 1100 zł). Syn Jacek nie możne zaleźć pracy, ale stara się pracować dorywczo i dokłada się do domowego budżetu (ok. 200 zł). Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania i leków na jednego członka rodziny przypada 242 zł. 
Pani Zofia bardzo chce wyzdrowieć. Pracowała całe życie i czuje, że, gdyby jej stan się poprawił pomogłaby rodzinie i odciążyła męża, który przejął obowiązki domowe. Pan Stanisław codziennie wozi rowerem swoje dzieci do szkoły i zajmuje się małym gospodarstwem. Na szczególną pochwałę zasługuje 10-lenia Natalka, która dzielnie stara się zastępować mamę, dba o porządek w domu, a nawet troszczy się o domowy budżet.
Rodzina prosi o żywność i środki czystości. Byłaby szczęśliwa, gdyby dostała również ciepłe kurtki dla dzieci, gdyż marzną one w drodze do szkoły. Natalka chciałaby bardzo mieć kolorowe ubrania, ale wstydzi się o nie prosić, bo w domu nie ma pralki, a na ciemnych ubraniach nie widać plam. 

pobrane (4)

Z góry dziękuje za okazaną pomoc oraz zachęcanie innych do przyłączenia się do akcji.

Serdecznie pozdrawiam,

 

Konrad Siek

Napisano w Aktualności

Nasze aktualne projekty

Do prawidłowego funkcjonowania serwisu nasza strona jak większość innych witryn wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z nich aby ułatwić Państwu korzystanie z serwisu.