„Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie …”

logo_sdriw 16 maja br. zakończyła się pierwsza edycja II część Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Tematyka obejmowała rywalizację między rodzeństwem.Szkolenie przeprowadziły doświadczone edukatorki – Grażyna Kujawiak i Bożena Wolska. Warsztaty umiejętności wychowawczych opracowano na podstawie książki „Rodzeństwo bez rywalizacji, jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością” A. Faber i E. Mazlish. Podczas spotkań uczestnicy poznali zagadnienia wspierania procesu budowania wzajemnych (opartych na więzi i szacunku) relacji między dziećmi:

  • rywalizacja i zazdrość między dziećmi,
  • kłótnie, bójki dzieci i różne inne trudności,
  • problem sprawiedliwości, ulubieńców i egoizmu,
  • wpływ ról na relacje między dziećmi.

W warsztatach wzięło udział 16 osób. Warsztaty okazały się bardzo potrzebne i wartościowe. Rodzice ocenili sposoby podane na szkoleniu jako zrozumiałe i łatwe do wypełnienia. SdRiW wskazała jak rodzice mogą spełniać swoje obowiązki rodzicielskie w konstruktywny sposób.

Niebawem opublikujemy opinie uczestników szkolenia.

Warsztaty zostały sfinansowane w ramach programu grantowego: „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez Fundację Banku Zachodni WBK S.A.

Napisano w Aktualności

Nasze aktualne projekty

Do prawidłowego funkcjonowania serwisu nasza strona jak większość innych witryn wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z nich aby ułatwić Państwu korzystanie z serwisu.